نامه ای به رییس قوه قضاییه درباره حسین درخشان

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 « یا ایّها الذین آمَنُواْ کُونُواْ قوّامین لِلّه شُهَداء بالقسط ولا یجرمنّکُم شنآنُ قوم على أَلاّ تَعدِلُوا اِعْدِلُوا هوَ أَقربُ لِلتَّقوى واتّقوا اللّه انَّ اللّهَ خَبیرٌ بما تعملُون» (مائده /8)  

 

حضور محترم حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی

ریاست محترم قوه قضاییه

با سلام و احترام

همانگونه که مستحضر هستید «حسین درخشان» یکی از وبلاگ نویسان ایرانی از حدود چهار ماه قبل در بازداشت به سر می برد. امضا کنندگان این نامه به عنوان جمعی از وبلاگ نویسان مسلمان و معتقد به آرمانهای انقلاب اسلامی قصد دفاع از همه مواضع و رفتارها و اقدامات نامبرده در گذشته را ندارند. لیکن تاسی به «شهداء بالقسط» ایجاب می کند که گواهی دهیم «درخشان» در سالهای اخیر نه تنها به خطاهای خود معترف بوده و از برخی نوشته ها و اقدامات گذشته ابراز ندامت کرده بود، بلکه در فضای وبلاگستان و در رسانه های خارجی به عنوان یکی از مدافعان انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلام شهرت یافته بود.

طبیعی بود که برخی نسبت به ریشه های تغییر مواضع او تردیدهایی داشته باشند و ملاحظاتی را پیرامون او مد نظر قرار دهند. اما آنچه روشن است اینکه «درخشان» بواسطه مواضع اخیرش و همچنین اطلاع رسانی پیرامون روابط و عمکرد برخی عناصر سیاسی و رسانه ای فعال در خارج از کشور، به شدت مغضوب مخالفان نظام و انقلاب واقع شده بود. این افراد و گروهها علاوه بر ساماندهی حملات سنگین تبلیغاتی و رسانه ای علیه او، کار را به اقامه دعوای حقوقی در دادگاهها نیز کشاندند. به جهت همین خصومتها بود که خبر بازداشت او بیش از همه موجب خشنودی اپوزیسیون گردید. رسانه های خبری فارسی زبان در خارج کشور بر خلاف رویه معمول خود نه تنها جنجالی درپی بازداشت او  برپا نکردند بلکه تا مدتها حتی از پخش کوچکترین خبری درباره او خودداری می کردند.

امضا کنندگان این نامه اطلاعی از محتوای پرونده «حسین درخشان» ندارند اما به نظر می رسد  بازداشت طولانی مدت او با اتهامی که رسما در مورد او مطرح شده است چندان تناسبی نداشته باشد. خصوصا با توجه به اینکه درخشان با مواضع و فعالیتهای اخیرش آشکارا قدم در راه جبران گذشته برداشته بود. بی تردید اگر او در ایام حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه در بازداشت نبود، از قلم و وبلاگ خود جهت افشای هرچه بیشتر آن جنایات و دفاع از مردم مظلوم غزه استفاده می کرد. به این می اندیشیم که اگر «درخشان» صادقانه در نظرات و عملکرد گذشته اش تجدیدنظر کرده باشد، چنین برخوردی چه پیامی برای او و امثال او خواهد داشت؟

ما وبلاگ نویسان مسلمان علی رغم تفاوت اعتقادات، دیدگاهها و سلایقمان با «حسین درخشان»، آشنایی با وبلاگ نویسی را بی واسطه و یا با واسطه وامدار فعالیتهای آموزشی پیشگام او در عرصه وبلاگ نویسی در ایران هستیم. به حرمت دانستن و آموختن، از حضرتعالی تقاضا داریم با توجه به شرایط خاص این فرد و خانواده متدین و صبور او، دستور فرمایید در رسیدگی به پرونده او رأفت و رحمت اسلامی لحاظ گردیده و بازداشت او خاتمه یابد.

پیشاپیش از عنایت و التفات حضرتعالی سپاسگزاریم.

 

با آرزوی توفیق 

جمعی از وبلاگ نویسان مسلمان

 

حسین آرشید (نمکزار)

محمد آل حبیب (آقازاده)

مهدی ابراهیم زاده (نفسانیان یک من)

شهاب اسفندیاری (نقد فرهنگ)

محمد الیاس (واژگون)  

امیر رضا باقرپور شیرازی (وب نوشت ها)

احمدرضا بلیغ (انگار)

صفر پور عباس (سلمان)

محدثه پیرهادی (شهریور)

 صادق جم (بلاگ نوشت)

حمیدرضا جیهانی (وبلاگ)

امید حسینی (آهستان)

محمد حسن جلالی (نم نمک)

گل آرا حمزه (دادابیس)

هاتف خالدی (خرچنگ زاده)

احمد ذوعلم (تله پاتی)

حامد زمانی (شقشقه)

صالح زمانی (گذر لوطی صالح)

سید علی سنایی (ینصرون)

دکتر  رحمت الله صدیق سروستانی (جامعه شناسی زمینی)

سجاد صفار هرندی (خصوصی نیست)

محمد علی طائبی (میهن پرست) 

هستی عالی (گوش قرمز)

حمیدرضا علاقه‌بند (گردباد)

سید علی علوی (نسل سومی)

حامد فتاحی (آرمانشهر)

سید علی کاشفی خوانساری (کاشفی دات نت)

سینا کمالخانی (اندیش‌ناک)

حسین کمیلیان (سینماتوگراد)

مسعود لواسانی (جعبه خاطرات)

سلمان محمدی (وبلاگ من)

داوود مرادیان (هیس)

مجدالدین معلمی (سه الف)

مصطفی نمازیان (ادواردو)

سید مرتضی هاشمی مدنی (کلمه)

تارنما

 

 

 

 

 ----------------------------------------------------

 

پ.ن:

١- در صورت تمایل به امضا این نامه لطفا مشخصات خود را از طریق تماس با ایمیل shb_esf@yahoo.com اعلام کنید.

٢- دکتر نیکی اخوان استاد دانشگاه و فعال ضد جنگ (مقیم آمریکا) این نامه را به زبان انگلیسی ترجمه و در وبلاگشان منتشر کرده اند.

٣- ضمن تشکر از دوستانی که متن این نامه را در وبلاگشان قرار داده اند لطفا در صورتیکه افراد جدیدی مایل به امضا نامه بودند از آنها بخواهید با ایمیل فوق مکاتبه کنند تا همه امضاها در اینجا ثبت شود.

۴- تاکنون تلاش ما جهت انتشار این نامه یا حتی خبر آن در رسانه ها و سایتهای خبری داخلی به جایی نرسیده است. اگر دوستان بتوانند در این زمینه کمکی کنند موجب سپاس خواهد بود.

/ 29 نظر / 277 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد

سلام تعداد امضا کنندگان نامه، بعد از گذشت بیش از یک هفته، واقعا شرم آور است. ما جماعت مثلا مسلمان، مثل اینکه به یک دوم خرداد دیگر احتیاج داریم تا چشمانمان باز شود. آخر تنگ نظری تا چه حد؟ آنقدر خوابیم که یک دوم خرداد که هیچ، ده تا دوم خرداد هم بیاید و برود، بیدار نمی شویم.

امید

بسم الله الرحمن الرحیم جناب اسفندیاری عزیز سال جدید بر شما مبارک.امیدوارم سالی پر از موفقیت و کامیابی را پیش رو داشته باشید. به امید دیدار

نا امید

امیدرضا میر صیافبی هم بلطف حق و به دست سربازان گمنام امام زمان در زندان اوین به هلاکت رسید و یکی دیگر از دشمنان خطرناک و پیچیده اسلام و مسلمین از سر راه برداشته شد. ممکن است شما وبلاک نویسان مسلمان هم در تقدیر و حمایت از این اقدام خداپسندانه نامه ای منتشر کنید ؟ راستی جناب اسفندیاری ، شما که در خارج از کشور هستی و بحمدالله اهل مطالعه و انتقاد ، ممکن است بفرمایید در کجای دنیای سراسر دروغ و فساد غرب اینچنین به حساب یک بچه وبلاگ نویس ساده میرسند ؟ انهم فقط به خاطر یک اظهار نظر ساده ؟ از حسین درخشان حمایت میکنی ؟

اصفهانی

سلام آقا ما هم لینکیدیم, ولی با این پاراگراف موافق نیستم چون کمی اغراق و ... در اون هست. "ما وبلاگ نویسان مسلمان علی رغم تفاوت اعتقادات، دیدگاهها و سلایقمان با «حسین درخشان»، آشنایی با وبلاگ نویسی را بی واسطه و یا با واسطه وامدار فعالیتهای آموزشی پیشگام او در عرصه وبلاگ نویسی در ایران هستیم."

مجدالدین

سال نو تان مبارک. انشاالله همواره در مسیر موفقیت و کمال قدم بردارید راستی قبل سال نو اوامر در رسانده نامه انجام شد ولی بعید است فرجی شود

محمد آل حبیب

با مطلبی تحت عنوان "از طبقه فکری و عقیده ای خودم گله میکنم ..." به روزم. یا علی

محمدجعفر

من بلاگر نیستم اما بلاگرها رو دوست دارم! خوبه دوستان همین جور ادامه بدید...

مهدي

بسم الله. سلام. درخشان در اختيار قوه​ي قضائيه نيست؛ در اختيار اطلاعات سپاه است. خطاب نامه​تان را به عزيز جعفري برگردانيد. نيز با آن همه فحاشي او به خدا و پيغم​بر و آقا جا داشت که تبار خود را به کس ديگري مي​رسانيد تا او يا اوالابصار ...

ab

آیا هیچ خبر جدیدی از حسین درخشاندارید؟ نتیجه ای گرفتید یا نه ؟ واقعا جای بسی تاسف است . برای رکسانا صابری این همه هیاهو به پا شده اما این بیجاره که واقعا بیگناه هم هست باید گرفتار شود.....آیا واقعا در آن کشور دوست و دشمن شناخته میشود ؟؟؟ تمام مدعیان آزادی و دمکراسی خفقان گرفته اند اما برای صابری بیست و چهار ساعت فریاد حقوق بشریشان بالاست ....