از اون لحاظ!

انگلستان - ناتینگهام - مغازه سمساری - 1386

یک قفسه چوبی در مغازه می بینم. شبیه جا کفشی است ولی حفره های آن کمی کوچک است. با خودم فکر می کنم شاید باید هر لنگه کفش را داخل یکی از حفره ها گذاشت! می پرسم: «ببخشید، قیمت این جا کفشی چند است؟» فروشنده نگاهی می کند و می گوید: «این جا کفشی نیست آقا! قفسه نگهداری بطری شراب است». با خودم می گویم: آها... از اون لحاظ! ببخشید ما تازه از «روستا» آمده ایم!

 

ایران - تهران - آپارتمانی در پونک - 1391

رفته ایم خانه ای ببینیم. خانه نوساز است. از روی میز کابینت آشپزخانه یک استوانه فلزی تا به سقف رفته است و به اطراف آن میله هایی به اشکال گوناگون از پایین تا بالا وصل شده است. شبیه یک جا رختی است. از فردی که از طرف بنگاه آمده می پرسم: «این جا رختی را برای چی در آشپزخانه نصب کرده اند؟» نگاهی می کند و می گوید: «این جا رختی نیست آقا! «بار» است. بطری ها و گیلاس هایشان را روی آن می گذارند. می گویم: آها! ... از اون لحاظ! ببخشید ما تازه از «روستا» آمده ایم!

/ 8 نظر / 59 بازدید
سید مهدی

سلام دکتر چقدر من این دیدت رو دوست دارم . همش مثل خلها دارم می خندم [لبخند] به وبلاگم نیومدییااا یادت باشه دکتر عزیز

مسعود

سبک زندگی ما چرا باید مث اونا باشه؟؟ به مولا زشته اگه قراره کار فرهنگی رو سبک زندگی بشه ، باید از دانشگاه شرو بشه . من مشتاقم تو این زمینه به تحقیق بپردازم. حالا شوما آقا شهاب منبعی دارید واسه شروع؟؟

مجید

سلام آقای دکتر بازگشت شما رو به کشورمان تبریک می گویم. امیدوارم که حضورتان موثر و پر بار باشد. دکتر عزیز در جند سال گذشته تقریبا تمام مطالب ویلاگ تان را خوانده ام بدون اینکه شما را از نزدیک دیده باشم ولی احساس می کنم خیلی خوب شما را می شناسم. بهر حال امیدوارم که در عرصه آجرایی وارد نشوید و صرفا وقت حود را به آموزش و انتقال آموخته ها و تجربیات تان از فرنگ اختصاص دهید. به امید دیدار حضوری تان

نرگس

عادم می ترسه بیاد وبلاگ ات! Warning: Something's Not Right Here shbesf.persianblog.ir contains malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.

فضول

من همان اعلام خطر را که نرگس مشاهده کرده با کلیک کردن روی "نقد فرهنگ" در گوگل دیدم. از سایتی که لینک شما گذاشته شده است وارد این سایت شدم. لطفن علت را بیابید و در سایت بگذارید. چندین سایت فارسی دیگر هم با آمدن اخطار ویروس سانسور می شوند. البته این کار دولت ایران نیست و کار خود گوگل و یا مراکز دیگر است . سایت www.globalresearch.ca ;i که یک سایت مترقی است هم به همین درد مبتلا شده است. اگر از کامپیوترهای کتابخانه های شهر در آمریکا استفاده می کنید با رفتن به این سایت یک اخطار وحشتناک قرمز رنگ که این سایت برای کامپیوتر شما خطرناک است ظاهر می شود. با این اخطاریه دیگر کسی صفحه globalresearch که یک سایت افشاگر سیاست های آمریکا ، اسراییل و غرب است را باز نمی کند و نمی خواند و همچنان جاعل و فریب خورده باقی میماند. اینهم یک جور سانسور آزادی بیان توسط رسانه های غربی که از نظر اپوزیسیون عامل بدور می ماند. حالا اگر این سانسور در ایران بود یک کمپین بین المللی شروع شده بود.دوستان سایت هایی را که با این کلک سانسور می شوند به اطلاع دیگران برسانند.

فضول

پرشن بلاگ چرا؟ این پیغام توسط گوگل گذاشته شده است. http://www.google.com/interstitial?url=http://shbesf.persianblog.ir/

زبان و زندگی روزمره

پناه بر خدا.نمی دونم چی باید گفت.فکر می کنم رسالت اصحاب مطالعات فرهنگی -از نوع دغدغه مندش- خیلی سنگین تر از چیزی باشه که فکرش رو می کنیم.

سید فرید

سلام بعد از این دوران جهان گردی، این قدر پاستوریزه؟ تبارک الله